Beyazlatma Nasıl Bir İşlemdir?

Dişler zamanla boya maddesi içeren gıdalar, içecekler ve sigara tüketimiyle beyazlıklarını yitirebilir. Bazen de sistemik hastalıklar veya kalıtsal durumlarla da bireylerin diş renkleri normalden daha sarı olabilir. Bu durumdaki dişlerin mevcut renklerini, özel kimyasal ajanlarla veya lazerle açma işlemine beyazlatma denir.

Beyazlatma işlemi dişlerime zarar verir mi?

Diş beyazlatma işlemi diş minesinde bazı değişiklikler meydana getirdiği için dişe zarar verebileceği düşünülmektedir. Ancak mine kendini yenileyen bir organik yapı olduğundan zamanla tekrar eski halini alır. Belirli, makul periyotlarla beyazlatma işlemi uygulandığında dişe herhangi bir zararı yoktur.

Beyazlatma yapınca dişlerim daha mı çabuk sararır?

Beyazlatma işleminin dişleri sarartan bir yan etkisi yoktur. Sadece işlemden sonra belirli bir süre yenilen ve içilen gıdalara dikkat etmek gerekir. Özellikle boyar madde içeren gıda ve içeceklerden uzak durmak gerekir.

Beyazlatma sonrası oluşan hassasiyet kalıcı mı?

İşlemden sonra, aynı gün biraz hassasiyet olması beklenir. Bazen 24 saat kadar bu hassasiyet sürer. Bunun sebebi, kullanılan beyazlatma jellerinin dişte başlattığı reaksiyonlardır. Ancak sonrasında kalıcı herhangi bir hassasiyet olmaz.

Beyazlatma işleminde dişlerimin rengi ne kadar açılır?

Diş beyazlatma işlemi sonucu, dişlerin rengi minimum 2 tona kadar açılabilmektedir. Tabi ki bu durum kişinin diş yapısına göre değişiklik gösterebilir.

Beyazlatmada lazer kullanımı var mı? Yeni cihazlar var mı?

Beyazlatmada lazer kullanımı vardır. Düşük diyotta lazerler dişe ısı vermeden, beyazlatma ajanlarını aktive edebilmek için kullanılmaktadır. Mevcuttaki en yeni cihazlar şu anda kullanılmaktadır.

No comments yet.

No one have left a comment for this post yet!

Leave a comment

AMACIMIZ; herkes için ulaşılabilir ve güvenilir sağlık hizmeti

Ağız ve Diş Sağlığınızla ilgili tüm soruları hekimlerimize sorabilirsiniz.

> Soru Sor > Fiyat Sor > Hızlı Randevu