Dentway Diş Hastanesi

Diş hastanesi olabilmek için sağlık bakanlığının belirttiği yönetmeliğe uymak gerekmektedir. Hastane yönetmeliğinde hastaların yatarak tedavi olabileceği uygun şartların sağlanması gerekmektedir.

Dentway Suadiye diş hastanesi değildir. Hastalar için gece konaklama yapabilecekleri odalar mevcut değildir. Ayrıca genel anestezi alabilecekleri bir ameliyathaneye de ihtiyaç vardır. Diş hastanesinde çok sayıda uzman hekim kadrosu ve müstakil bir bina zorunluluğu vardır. Diş hastanesi bir hekimin kurabileceği bir yapı değildir. Dentway diş klinikleri Anadolu yakası diş hastanesi şartlarına en yakın kliniklerden biridir. Yakın zamanda Dentway diş hastanesi projesini de hayata geçirmek için ciddi çalışmalar yapmaktadır.

Diş hastanesi dediğimizde özellikle cerrahi ve onkolojik diş hastalıklarının da ciddi tedavilerinin yapılıyor olması gerekir. Türkiye’deki en büyük eksiklik genelde çene tümörleri konusunda tek bir merkezin olmamasıdır. Bu konuda bir diş hastanesi ciddi kadrolar barındırmalı ve tüm işlemlerini bulunduğu mono blog ünitede yapmalıdır. Bunun için yeterli teknik ekip ve cihaz ihtiyacı vardır. Özellikle volimetrik tomografi, MR ve 3D printer sistemlerin olmazsa olmazlardandır.

Diş hastanelerinde genel anestezi dışında ayrıca sedasyon altında işlemler yapılabilmektedir. Sedasyon, anestezi doktoru kontrolünde hastanın bilincini tam kapatmadan damar yolundan sakinleştirici ilaçlar verilerek ilgili tedavilerin daha konforlu yapılmasını sağlayan bir tekniktir. Diş hastanelerinde uygulanan sedasyon sırasında hastalar komutlara tepki verirler fakat sonrasında yapılan işlemleri tam hatırlamazlar. Özellikle diş tedavilerinden korkan ya da öğürme refleksi fazla olan hastalarda sedasyon işlemi sıklıkla uygulanmaktadır. Dentway diş kliniği bir diş hastanesi olmamasına rağmen bu tip hasta grubuna hizmet verebilmek için anestezi doktoru nezaretinde sedasyon altında diş tedavileri gerçekleştirebilmektedir.

Bir cevap yazın

Randevunuzu hemen almak ve seyahat planınızı oluşturmak için
WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin.

+90549 414 74 64 +90 216 444 20 60