Diş Hekimliğinde Uzmanlık Dallarının Önemi

Diş hekimliğinde uzmanlık dalları son yıllarda daha da arttı. Bundan 20-30 sene önce genel diş hekimliği yapan hekimler şimdi tüm branşları içeren klinik şartlarında hasta görmektedirler. Uzmanlık dalları arttıkça başarı da artmaktadır.

Örneğin; diş eti uzmanlığı sayesinde dişlerin diş eti hastalığından kaybetme riski çok çok azalmıştır. Ya da çocuk diş hekimliğinin sayesinde çocukların dişlerinin çürümesinin önüne geçilmiştir. İmplant uygulamasını sağlayan cerrahi uzmanlığı ile eksik dişlerin en doğal formuyla tedavi edilmesi mümkün olmuş ve insanları damak kullanmaktan kurtarmıştır.

Diş hekimliğindeki uzmanlıkların artması ve branş hekimlerinin mesleklerini icra etmesiyle kullanılan materyaller ve teknolojik ürünlerde gelişip artmıştır. Çünkü uzmanların işlerinin yaparken ihtiyaç duydukları teknoloji ve materyal bilgileri başarıyı çok ama çok artırmıştır. Sadece genel diş hekimliği uygulaması yapan birisinin tüm konuları bilmesi ve tedavide başarıya kavuşması pek mümkün değildir. Mutlaka diğer branş hekimleriyle konsultasyon yapıp ortak bir çalışmalar ile başarıya ve hastanın sağlığına kavuşması mümkündür.

No comments yet.

No one have left a comment for this post yet!

Leave a comment

AMACIMIZ; herkes için ulaşılabilir ve güvenilir sağlık hizmeti

Ağız ve Diş Sağlığınızla ilgili tüm soruları hekimlerimize sorabilirsiniz.

> Soru Sor > Fiyat Sor > Hızlı Randevu