Estetik Diş

Estetik diş hekimliği, artık erişkin tüm insanlara hitap edebilen bir alandır. Mutlaka 18 yaşını geçmiş tüm bireylerin estetik diş hekimine muayene olmasında çok ama çok fayda vardır. Diş hekimliğindeki yeni uygulamalar sayesinde minimum invasif teknikler sayesinde yani çok ufak dokunuşlarla çok büyük katkılar sağlanabilmektedir. İnsanların kendine olan güven duygusunu ve hayata olan bakışını değiştirmek pekâlâ mümkündür.

Depresyonun en büyük ilacı estetik diş hekimliği uygulamalarıdır. Genelde bayanlar moralleri bozulunca kuaföre giderler, ama artık yeni trend estetik diş hekimine gitmektir. Kalıcı ve cerrahisiz çözümler ile kişinin moralini düzeltip kendini beğenmesini sağlayarak, özgüven patlaması oluşturmak mümkündür.

Yüz estetiğinin olmazsa olmazı diş estetiğidir. İnsanların ilk karşılaşmalarında ilk etkilendikleri alan bakışmalarda nasıl gözler ise diyaloğun başladığı ilk anda ise üst ön dişlerdir. Tüm karakter analizleri bu dişler üzerinden yapılır.

estetik diş

Dudakların, tek amacı vardır o da arkalarında sakladıkları dişleri sunmak. Dudak estetiği çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bu estetik uygulamadan sadece dudak dolgusu veya botoks uygulamasını anlamak çok yanıltıcı ve çok tek düze bir durum olur. Bu nedenle dudak estetiği öncesi mutlaka diş hekim muayenesi yapılmalı.

Çünkü gereksiz ve fazla dolgudan veya botoks uygulamasından kurtulmak mümkün. Dişler üzerindeki bazı basit uygulamalar ile ve dişin rengi ile oynayarak kalıcı çözümler sağlanabilir. Dudaklar aslında bir çerçevedir, asıl resim ise dişlerdir. Dişleri göstermenin en iyi yolu iyi bir çerçeve oluşturmaktır.

Makyaj uygulamasındaki hataları da estetik diş hekimleri düzeltebilirler. Bazen de dudakları göstermek için gereksiz koyu ve kalın makyaj yapılmaktadır. Bu durumda bayanlar çok rüküş ve abartılı bir durumda kalırlar. Bu durumu basit bir şekilde estetik diş uygulamasıyla dişlerin üzerine basit bir bonding veya yaprak porselen uygulamasıyla doldurarak dudakların ince görünen pembe kısımları kalınlaştırılabilir. Ya da çok abartılı görünen alt dudak kalınlıkları inceltilebilir. Diş renkleri açılarak daha açık renk makyajlar ile estetik görünüm sağlanabilir.

estetik diş hekimliği

Gülüş Tasarımı, yaşlanmayı durduran bir uygulamadır. İnsanlar yaşlandıkça en belirgin olarak yüz çöker kırışıklıklar başlar, diş renkleri sararır ve dişler aşınır. Göz kapakları düşer ve genel bir çöküş olur. İşte estetik diş uygulamalarıyla bu görüntü efektlerinden kurtulmak mümkündür. Öncelikle ağız yüksekliği tekrar genç bireylerdeki gibi yükseltilir. Dişlerin aşınmış yüzeyleri ve renkleri tekrar renove edilir. Dudak köşelerinin aşağı doğru inişleri durdurulup yükseltilir ki bu efekt her zaman gülen ve mutlu bir ifade sağlar. Dudaklar desteklenir ve kırışıklıklar önlenir. Dudak ve çevre dokular gençleştirildikçe göz ve çevre dokulardaki değişikliklere inanamayacaksınız. Bu nedenle önceki ve sonraki resimlerdeki gözlerin açıklığı ve kaşların durumu çok ama çok farklı olacaktır.

Kader, dişler için artık değiştirilebilir bir şeydir. Kötü görünümlü dişlerle yaşamak bir kader değildir. Bir tercihtir. Bu durumdan sizi bir estetik diş hekimi kurtarabilir. “bana olmaz, bu yaşta olur mu? Benim başka sağlık sorunlarım var bana uygulanmaz.” diye düşünmeyin.

Yaprak Porselenler yaklaşık 20 yıldan bu yana güvenle uygulanan bir tekniktir. Yeni yöntemler sayesinde çok kısa sürelerde kader diye düşündüğünüz dişlerdeki çapraşıklardan, dişler arasındaki boşluklardan veya diş rengindeki koyu görüntüden hatta gülüş esnasında fazlaca görünen diş etlerinden kurtulmak mümkündür. Başka birçok konuda da bu uygulama kalıcı ve başarılı çözümler üretebilmektedir.

Diş beyazlatma daha beyaz dişlere ulaşmanın en basit ve pratik çözümüdür. Amerikada toplumun büyük çoğunluğunun rutin olarak yaptırdığı bir işlemdir. Bir Amerikalıdaki en belirgin özellik dişlerinin beyazlığı ve muntazam bir diş estetiğine sahip olmasıdır. Bu işlem sağlığa zarar vermez ve bir veya iki seans içinde istenilen beyazlığa ulaşılabilir.

Doğal ve estetik dişler hayal değil… Gerçek dişin tüm özelliklerini taklit edebilen zirkonyum porselen diş kaplamalar ile doğal dişiniz gibi dişler yapmak mümkün. Diş etleriyle dost ve komşu dişlerinize zarar vermeyen kendisiyle ve etraf dokular ile barışık protezler artık mümkün. Zirkonyum dişlerdeki çeşitlilik çok kafa karıştırıcı olsa da genel olarak başarıları çok fazladır.

Cam seramikler ile çok daha başarılı diş yapmak mümkün. Emax seramikler yeni jenerasyon dişlerdir. Güçlendirilmiş camsı seramiklerdir. Dişlerin tüm doğal özelliklerini ve karakterlerini barındırır. Emax diş protezleri kırılmaya karşı da dirençlidir. Diş hekimlerinin en sevdiği seramik türüdür.

Dijital Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği uygulamalarında dijital diş hekimliği çok önemli yer tutar. Kişiye özgü gülüş tasarımı yapmak ve plasnlanana tasarımı ağıza uygulamak adına çok başarılı bir yeri vardır.