Gülüş Tasarımı ve Dijital Planlama

Gülüş tasarımı, adından da anlaşılacağı gibi kişiye özel olarak hazırlanan bir tasarımdır. Eğer gülüş tasarımı kişiye özgü hazırlanmazsa estetikten söz etmek pek mümkün olmaz. Aynı zamanda hep birbirlerinin aynısı dişlere sahip insanlar oluşur. Bu nedenle renk seçimi, model çalışması, estetik plan, diş eti estetiği gibi çalışmalar kişilere özgü olarak yapılır. Bu çalışmalar sayesinde gerçek sanatsal bir çalışma ortaya çıkar ve kişinin gülüşü kendisine özel olur. Bu çalışmalardaki en önemli yardımcımız dijital planlamadır. Dijital planlama çalışması fotoğraf çekimiyle başlar ve kişinin tüm kayıtları bilgisayar ortamına alınır.

Gülüş tasarımı, yukarıda da belirttiğimiz gibi fotoğraf çekimleri ile başlar. Bu fotoğraflar bize durum analizi yapmamızı ve tüm detayları görmemizi sağlar. Sonrasında ise hekim ve hasta diyaloğu gerektirir. Bu diyaloglar sayesinde ise beklentiler karakter analizi ve kas analizi yapılmış olur. Birbirinin aynısı dişler ile estetik bir tasarımdan söz etmek mümkün değildir. Bu sebeple tasarımın kişiye özgü olup özgün bir model çalışmak gerekir. Diş hekimliğinin sanat kısmı burada kendini gösterir. Tüm çalışmalar tamamlandığında, diş beyazlatma yöntemleri de uygulanabilir.

Gülüş Tasarımı

“Gülüşümü Beğenmiyorum”

Gülüş tasarımında önemli konu kişinin gülüşündeki beğenmediği konuların ne olduğunu belirlemek ve ona göre tasarımı yapmaktır. Bunun için önce mevcut durumun fotoğrafı çekilip bilgisayar ortamında hataların ne olduğu ve ne olması gerektiği kişi ile tartışılır. Karara bağlanan estetik düşünceler hemen hayata geçirilir.

Nasıl Mı?

Önce dijital ortamda bu sağlanır. Daha sonra ise ağızda çalışma yapılmaya başlanır. Ağızda diş renginde özel macun gibi materyaller sayesinde dişler üzerinde çalışma tamamlanır ve porselen dişler yapılmadan önce tasarım ağızda gösterilir. Bu sayede hekim ve hasta arasındaki uyum veya uyumsuzluk ortaya çıkar. Her iki tarafında hayallerinin ne olduğu vücut bulur. Cisme dönüşen tasarım üzerinde tartışılarak sonuca gidilir.

Manken Gülüşüm Olacak Mı?

Tabi ki olabilir. Ama bunun için sadece dişleri yapmak yetmez. Öncelikle size bu gülüşün nasıl olduğunu anlatmalıyız. Çünkü mankenler bu gülüşü ciddi çalışırlar. Güzel bir gülüş için öncelikle ağzımız açık olmalıdır ki üst dişlerinizin güzelliği ve beyazlığı ortaya çıksın. Hatta diliniz biraz geride konumlanıp sanki üzerinde bir şeker varmış gibi konumlanmalıdır. İşte tam bu esnada alt keser dişlerin sadece uçları görünür olup alt dudak diğer dişlerin görünmesini engeller.

Yukarıda anlattığımız manken gülüşü çalışmasını başarıyla bitirdikten sonra gerisi artık size özel bir tasarım yapılarak dişlerin hazırlanmasına kalır. Tasarımdan sonrası ise inanın çok çok kolaydır. Önemli olan bu taslağın hazırlığıdır.

AMACIMIZ; herkes için ulaşılabilir ve güvenilir sağlık hizmeti

Ağız ve Diş Sağlığınızla ilgili tüm soruları hekimlerimize sorabilirsiniz.

> Soru Sor > Fiyat Sor > Hızlı Randevu

Randevu ve fiyat bilgisi için şimdi; 444 20 60numaralı telefonumuzu arayabilir, ya da iletisim formu ‘na tıklayarakbize ulaşabilirsiniz.