Kadıköy İmplant

Türkiye nüfusunun hatırı sayılır bir bölümünün İstanbul’da yaşadığı düşünüldüğünde diş hekimlerinin de istanbulda yoğunlaşması kaçınılmaz bi sonuçtur. Diş hekimleri muayenehanelerde, kliniklerde, ağız diş sağlığı merkezlerinde olmak üzere istanbulun iki yakasında da hizmet vermektedirler.

Bunlardan özellikle anadolu yakasının Kadıköy ilçesinde hizmet veren hekimler daha yenilikçi tedavilere yönelmişlerdir.Hasta konforunun ön planda olduğu tedavi yöntemleri Kadıköy bölgesindeki kliniklerde daha tercih edilir olmuştur. Bunların başında da implant tedavileri gelmektedir. İmplant tedavisi nin amacı eksik dişleri yerine koyarken bunu mevcut ağız ortamına zarar vermeden yapmaktır. İmplant sanıldığı gibi çok yeni bi tedavi yöntemi değildir, aksine türkiyede 25-30 senelik rutin kullanımı vardır. Özellikle Kadıköy bölgesindeki diş hekimlerince de bu tarihlerden beri uygulanmaktadır.

İmplant tedavileri diğer tedavilerle kıyaslandığında daha maliyetli tedavilerdir. Kadıköy bölgesindeki nüfusun genel olarak sosyoekonomik seviyesi ortalamanın üstünde olduğundan bu bölgedeki kliniklerde implant uygulamalarına daha sık rastlanmaktadır. Kadıköy bölgesinde implant tedavilerinin rutin tedaviler olması bu sebeptendir. İmplant tedavilerinin sıklıkla Kadıköy bölgesinde uygulanması beraberinde rekabette getirdiğinden Kadıköy’deki klinikler implant tedavilerinde en yeni yöntemlerin uygulandığı yerler olmuşlardır.

Kadıköy özellikle implant tedavilerinde bir merkez haline gelmiştir. Sadece istanbul içinden değil farklı şehirlerden hatta yurtdışından da hastalar diş tedavileri için Kadıköy bölgesindeki klinikleri tercih etmektedirler. 6 ile 8 hafta arası bir süreç alan implant tedavileri sonrasında kişilere büyük bir yaşam konforu sağlamaktadır. İmplant tedavilerinde Kadıköy bölgesini tercih edenler bu konfordan yararlanmaktadırlar.

Dt. Volkan Piyade

Bir cevap yazın

Randevunuzu hemen almak ve seyahat planınızı oluşturmak için
WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin.

+90549 414 74 64 +90 216 444 20 60