Merhabalar, yaklaşık 5 senedir 20’lik dişlerim agri ve apse yapıyor.Ben panik atak olduğum için ameliyat olamıyorum. Güvenli bir klinikte ve anlayışlı bir hekimle bu sorunumdan kurtulmak istiyorum. Konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

Öncelikle geçmiş olsun… 20’lik dişlerinizdeki sıkıntıların geçmesi için sizin de dediğiniz gibi çekilmesi gerekmektedir. Bu tip operasyonlar öncesinde çekeceğimiz panoramik röntgenler ve gerekirse üç boyutlu tomografiler sayesinde 20’lik dişlerin çene içerisindeki pozisyonlarını tam olarak belirleyip, operasyonun hem hekim hem de hasta için daha rahat ve stressiz tamamlanmasını sağlıyoruz. Biz Dentway’de tecrübeli çene cerrahlarımızın yardımıyla, hastalarımızın huzurlu ve ağrısız şekilde sorunlarını çözüyoruz. Bunun yanında sedasyon ve genel anestezi gibi ek yöntemler kullanarak da operasyonlar gerçekleştirilebildiğini bilmenizi isteriz. Böylelikle hiçbir şekilde gerginlik hissetmezsiniz.

Merhaba, ben Giresun’da yaşıyorum ve kliniginiz hakkında çok iyi duyumlar aldıgım için size yazıyorum. Ben tüm dişlerimi zirconium veya daha estetik bir malzemeyle kaplatmak istiyorum. Ayrıca ağzımdaki iki diş, üst üste gelmiş durumda ve bundan çok rahatsızım. Ne gibi bir uygulamayla en kısa yoldan düzeltilebilir? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, ben Giresun’da yaşıyorum ve kliniginiz hakkında çok iyi duyumlar aldığım için size yazıyorum. Ben tüm dişlerimi zirconium veya daha estetik bir malzemeyle kaplatmak istiyorum. Ayrıca ağzımdaki iki diş, üst üste gelmiş durumda ve bundan çok rahatsızım. Ne gibi bir uygulamayla en kısa yoldan düzeltilebilir? Şimdiden teşekkürler.

Çapraşıklık sebebiyle ya da eskiden yapılmış restorasyonlar gibi estetik açıdan problem yaşayan hastalarımız için sizin de bahsetmiş olduğunuz zirkonyum destekli kronlar veya porselen lamina tekniği ile 7 gün içerisinde daha estetik ve natürel dişler yapılabilmektedir. Sizin dişlerinizin durumuyla ilgili daha net yorum ve çözüm önerebilmemiz için dişlerinizin önden çekilmiş bir fotoğrafını bizimle paylaşabilirsiniz.

Merhaba, 6 yaşındaki kızımın alt iki dişi düşmeden, arkasından yeni dişler geldi. Daha sonra bu dişleri çektirdik ve yeni dişler yerini buldu. Şimdi de onların yanındaki 2 diş düşmeden, arkasından yeni dişler geliyor. Hep bu şekilde mi olacak? Ufak yaşta yeni dişlerini acı ile mi karşılayacak. Bunun başka bir yöntemi var mıdır? Teşekkür ederim.

Merhaba, 6 yaşındaki kızımın alt iki dişi düşmeden, arkasından yeni dişler geldi. Daha sonra bu dişleri çektirdik ve yeni dişler yerini buldu. Şimdi de onların yanındaki 2 diş düşmeden, arkasından yeni dişler geliyor. Hep bu şekilde mi olacak? Ufak yaşta yeni dişlerini acı ile mi karşılayacak. Bunun başka bir yöntemi var mıdır? Teşekkür ederim.

Kızınızda yaşadığınız durumu alt keser dişlerin değişimi sırasında sıklıkla yaşıyoruz. Sürekli diş germleri süt dişlerinin tam altında oluşmayıp biraz daha gerisinde oluşunca süt dişlerinin kökünü eritemeden daha geriden sürüyorlar. Bu durumda da ne yazık ki süt dişlerin hekim tarafından çekimi gerekebiliyor. Ancak bu duruma en çok alt keser dişlerin değişimi sırasında rastlıyoruz. Diğer dişler, özellikle üst keser dişler kendiliğinden değişiyorlar. Bu yüzden endişe etmeyin. Sadece size tavsiyemiz bu dişlerin çekimi için mutlaka çocuğa psikolojik yaklaşımda bulunarak bu işlemi gerçekleştirebilmesi için bir pedodontiste yani çocuk dişleri uzmanına başvurmanız. Sizin de dediğiniz gibi kızınız için son derece önemli ve büyümesinin bir göstergesi olan bu güzel olayı beraberce mutlulukla yaşamalısınız.

ÇOCUKLARDA AĞIZ VE DİŞ BAKIMININ ÖNEMİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 

Diş İmplantıEstetik Diş

 

Randevunuzu hemen almak ve seyahat planınızı oluşturmak için
WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin.

+90549 414 74 64 +90 216 444 20 60