İmplant Bakımı

Diş implantı özel bir bakım gerektirmez. Doğal dişlerimizi nasıl düzenli fırçalıyorsak aynı şekilde implant yapılan bölgeyi de fırçalamalıyız.
Diş implant bakımı için en önemli işlem diş ipi veya ara yüz fırçası kullanımıdır. Diş ipleri ve ara yüz fırçaları ile kaplamaların aralarını temizlemek bakteri oluşumunu ciddi oranda engelleyecektir. Ağız suları yani gargaraları kullanmak, ağız hijyenine katkı sağlayacaktır. Ayrıca diş beyazlatma uygulamalarıyla da dişlerinizi daha beyaz ve bakımlı görünmelerini sağlayabilirsiniz.
Düzenli bir ağız, implant diş bakımı ve rutin diş hekimi kontrolleri ile implantlarınızı yıllar boyu  güvenle kullanabilirsiniz.

İmplantların Çıkarılması

Bazen yukarıda anlattığımız sebeplerden bazen de yanlış uygulama sonucu hastaya zarar vereceğini düşündüğümüz implant uygulamalarından sonra o diş implantını çıkarmak gerekebilir. Bu işlem aslında implant yapmaktan daha zor bir işlemdir. Çünkü implantı çıkarmak için özel aletler ile implantın yapıştığı kemiği kesmek gerekmektedir. Kemiğe dokunmak demek şişlik ve ağrı demektir. Bu nedenle mümkün olduğunca implantları en iyi şekilde yerleştirmeli ve bu çıkarma işlemine maruz bırakılmamalıdır. Ama implantı da çıkarmak her zaman mümkündür. Hatta implant çıkarıldıktan sonra aynı boşluğa hemen o seansta dental implant uygulanabilir.

Böylece hastanın ikinci bir cerrahi işleme kalmadan bütün bir işlemi tamamlanmış olur.

Randevunuzu hemen almak ve seyahat planınızı oluşturmak için
WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin.

+90549 414 74 64 +90 216 444 20 60