Inley/Onley Porselen Dolgu Uygulaması

Çürük veya travma gibi bir nedenle doğal dişin çiğneme yüzeyinin yarısından fazlası veya bir kenarı zarar gördüyse standart dolgu veya kaplama yerine tercih edilen restorasyonlardır. Çünkü standart dolgular, böyle büyük madde kaybı olan dişlerde yeterli başarıyı gösteremezler ve uzun ömürlü olmazlar. Bu dişlere kaplama yapılmak istenirse de gereksiz yere diş kesilecek ve kişi doğal dişi yerine kaplama kullanmak zorunda kalacaktır.

Hâlbuki Inley – Onley uygulamaları sayesinde dişteki madde kaybına göre özel porselen dolgular hazırlanır ve dişin eksik kısmına bu porselen dolgular yapıştırılır. Bu porselenler estetik açıdan dişe çok uyumludur ve çiğneme kuvvetlerine çok dayanıklı ve çok uzun ömürlüdürler.

Inley – Onley (Porselen Dolgu) Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

Dişlerde gereksiz diş kesimi yapılmaz ve bu sayede sağlıklı diş dokusu ellenmemiş olunur. Porselen materyal olduğu için zamanla renklenme olmaz. Çiğneme kuvvetlerine karşı çok dayanıklıdırlar. Yıllar geçtikçe aşınma veya kırılma ile karşılaşılmaz. Estetiktirler ve uygulanırken 2 seans yeterlidir. Porselen yüzeyleri cilalı olduğu için gıda artıkları yapışmaz, hijyeniktirler. Porselen oldukları için, kompozit uygulamasından sonra yaşanabilen sıcak-soğuk hassasiyetleri oluşmaz, tekrar çürüme görülmez.

Cerec Porselen Inley

Cerec sistem ile 3D olarak yapılan porselen dolgular bilenen en son teknolojik işlemlerdir. Zaman ve konfor sağlar. Tek seansta tüm işlem biter. Hasta bir daha gelmek zorunda kalmaz ve tekrar bir anestezi uygulanmaz. Dijital yapıldığı için hata payı neredeyse sıfırdır. Mikron düzeyinde hassasiyet ile çalışır.

Randevunuzu hemen almak ve seyahat planınızı oluşturmak için
WhatsApp’la ya da Bizi arayarak iletişime geçin.

+90549 414 74 64 +90 216 444 20 60